Hakkımızda

Kimya Teknolojisi Bölümü


Kocaeli Üniversitesi Köseköy MYO Kimya Teknolojisi Programının öz görevi temel kimya, kimyasal analizler ve üretim teknolojileri alanlarında üretim elamanı ile mühendis arasında teknikerlik düzeyinde eğitim vererek öğrencilerin teorik bilgilerini ve uygulama becerilerini geliştirerek kimya sektörüne yenilikçi, bağımsız araştırma yeteneği ile topluma katkıda bulunabilecek yüksek nitelikli öğrenciler yetiştirmektir.
Bölümümüz Kimya Endüstrisi’nin yaygın olduğu Kocaeli’nde üniversite – sanayi işbirliğini pekiştirerek Türkiye’nin önde gelen Kimya Teknolojisi programlarından birisi olmayı hedeflemektedir.
2005 yılında kurulan bölümümüz üniversitemizin Köseköy yerleşkesinde eğitimine zengin bir akademisyen kadrosu ve laboratuvar alt yapısı ile birlikte devam etmektedir. Önlisans öğreniminde öğrencilerimiz zorunlu ve seçmeli derslerden oluşan 120 kredilik ders yüküne ek olarak, yaz aylarında 30 gün süreli endüstriyel staj yapmaktadırlar. Kimya Teknolojisi programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz özellikle seramik, ilaç, tekstil, boya, gübre, lastik ve kauçuk, petrokimya, otomotiv, enerji, gıda ve savunma sektörlerinde ara eleman olarak görev almaktadırlar.
Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors